Plán akcí na 2.pololetí školního roku 2012/13

05.02.2013 23:10

5. 2. 2013
Adopce zvířete
Tento den vyhlašujeme sbírku ve škole na adopci zvířete v ZOO Brno. Budeme volit z deseti zvířátek. Vyhraje to zvířátko, které dostane nejvíc hlasů.

6. 2. 2013
Skok vysoký

Sportovní soutěž pořádá Základní škola, Brno, Vídeňská 26/28. Naši žáci se této soutěže s oblibou zúčastňují, neboť pravidelně jsou úspěšní a vyhrávají pěkné ceny. Od poloviny ledna 2013 jsme v tělesné výchově poctivě trénovali, a tak věříme, že i letos budeme úspěšní a pokoříme školní rekord.

22. 2. 2013
Den povolání

V tento den proběhne zajímavý projekt, který připravuje výchovná poradkyně. Na její pozvání přijdou do školy někteří rodiče našich současných i bývalých žáků a budou žáky seznamovat se svým povoláním. Po besedě každá třída vytvoří plakát, kde zachytí vše o povolání, s kterým byli seznámeni.

27. 2. 2013
Městské kolo ve stolním tenise

Naše škola pořádá v tento den turnaj ve stolním tenise - městské kolo.

10. – 15. 3. 2013
Zimní škola v přírodě

ZŠvP se uskuteční v Jeseníkách v Karlově pod Pradědem. Pobyt na horách bude zaměřen všestranně -chvíli se bude učit, taky lyžovat, bobovat a chodit na vycházky.

20. 3. 2013
Městské kolo v košíkové

Pořadatelem ZŠ Sekaninova. Tým starších žáků v počtu 4 + náhradníci se zúčastní tohoto turnaje, který se tradičné koná na ZŠ Sekaninova v jejich velké tělocvičně.

11. 3. 2013
Beseda s Policií ČR

CPS zajistilo besedu se členem Policie České republiky pro žáky a rodiče nebo další rodinné příslušníky. Beseda bude zahájena v 14,30 hod v prostorách Centra poradenských služeb v budově ve dvoře. Přednáška bude zaměřena na velmi důležité téma – „nebezpečí, která na nás číhají na internetu“.

27. 3. 2013
Velikonoční dílny

Velikonoční dílny se na naší škole staly již tradicí. Žáci si v tento den mohou pod vedením pedagogů různými technikami vytvořit spoustu drobných výrobků s velikonoční tématikou a také se dozvědět zajímavosti o slavení Velikonoc u nás i ve světě.

10. 4. 2013
Městské kolo v malém florbalu

Naši žáci budou obhajovat loňské prvenství v tomto turnaji a pokusí se znovu turnaj vyhrát a tím si zajistit účast v krajském kole. Pořadatelem je ZŠ Lidická.

15. 5. 2013
Městské kolo v atletickém čtyřboji

Sprint, Skok do dálky, Hod krikeťákem, Vytrvalostní běh. Naši nejlepší žáci v těchto disciplínách se zúčastní této prestižní sportovní akce. Akce se koná na stadionu Moravské Slávie na Vojtově ulici v Brně. Pořadatelem je Základní škola, Brno, Vídeňská 26/28.

31. 5. 2013
Školní slavnost

Hlavním tématem školní slavnosti bude cirkus, klauni a zvířátka. Doufáme, že jako v minulých letech na odpolední slavnost naváže Noc v ZOO.

19. 6. 2013
Turnaj v malé kopané

Naše škola pořadá tento den již tradiční turnaj pro brněnské základní školy praktické v malé kopané. Akce se koná na hřišti Sokola na ulici Srbská v Králově Poli.

1. 7. – 31. 8. 2013
Rekonstrukce vodovodu, kanalizace, topného systému a sanace vlhkosti

Škola obdržela od svého zřizovatele – Jihomoravského kraje 7,8 mil. Kč na rekonstrukci, která by měla proběhnout  během hlavních prázdnin od 1. 7. do 31. 8. 2013 v budově č. 68. Některé práce v suterénu školy by měly být zahájeny již na jaře.  Čeká nás velmi náročné období, a proto pro letošek odvoláváme Den otevřených dveří.Z těchto důvodů také neproběhne letní škola v přírodě.