J  Jídelníček - září 2017

Obědy jsou dováženy ze školní jídelny ZŠ Košínova. Výdej obědů zajišťuje naše kuchařka paní Makáňová.

Seznam potravinových alergenů,
které podléhají legislativnímu označování dle směrnice 1169/11 EU
_________________________________________________________

1) Obiloviny obsahující lepek a výrobky z nich
 2) Korýši a výrobky z nich
 3) Vejce a výrobky z nich
 4) Ryby a výrobky z nich
 5) Podzemnice olejná (arašídy) a výrobky z ní
 6) Sójové boby (sója) a výrobky z nich
 7) Mléko a výrobky z něj
 8) Skořápkové plody a výrobky z nich – jedná se o všechny druhy ořechů
 9) Celer a výrobky z něj
10) Hořčice a výrobky z ní
11) Sezamová semena (sezam) a výrobky z nich
12) Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg/kg, ml/l
13) Vlčí bob (lupina) a výrobky z něj
14) Měkkýši a výrobky z nich

Vyhláška o školním stravování

V nové vyhlášce o školním stravování č. 107/2005 Sb., došlo k poměrně zásadní změně, která se dotkne určité skupiny zákonných zástupců dětí a žáků. Jedná se o to, že výše úhrady za školní stravování tj. náklady na potraviny, které hradí rodiče v plné výši, je přímo závislá na věku strávníka.

Citace z vyhlášky: „Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku, ve kterém dosahují věku podle bodů 1 až 4.“

Body 1 až 4 určují věkové skupiny strávníků, podle kterých se stanovují finanční limity na nákup potravin.

1. strávníci   3-6 let
2. strávníci   7- 10 let
3. strávníci   11-14 let
4. strávníci   15 a více let

Z tohoto nařízení tedy vyplývá, že dítě v mateřské škole, které dovrší věku 7 let v průběhu školního roku platí již celý tento školní rok vyšší částku za stravné. Totéž pak platí i v základních školách, a to pro děti, které dovrší v tom daném školním roce 11 let nebo 15 let věku.

Cena oběda pro žáky od 1.září 2013:
strávníci   7-10 let 25.00 Kč
strávníci   11-14 let 27.00 Kč
strávníci   15 a více let 28.00 Kč

Dále je třeba zdůraznit, že školním rokem se rozumí období od 1. září do 31.srpna.

Vzhledem k tomu, že tato skutečnost je dána zákonem, nelze stanovovat žádné výjimky ani jiná alternativní řešení.

V případě nepřítomnosti žáka lze odhlásit oběd na daný den do 10 hod. předešlého dne.

Pokud dítě onemocní, můžete si oběd na 1.den nemoci vyzvednout, od druhého dne musí být oběd odhlášen, jinak musí být hrazena jeho plná cena, tzn. mimo částku, kterou zákonný zástupce běžně platí, ještě osobní a věcné náklady +13,50 Kč. Podle vyhlášky nemá dítě, pokud se nevzdělává, nárok na tento příspěvek.

Platby provádějte včas, žák může být přihlášen ke stravování až se v bankovním výpisu objeví jeho platba nebo se prokáže ústřižkem složenky.