Koncert „Zázraky světa“

05.06.2019 18:38

Zázraky světa – to je název muzikoterapeutického koncertu, který se ve čtvrtek 30. 5. 2019 uskutečnil v Knihovně Jiřího Mahena. Této neopakovatelné akce se zúčastnilo 14 žáků naší školy ze tříd (II., IV., VII., VII. A), které v průběhu celého školního roku pravidelně navštěvovaly lekce muzikoterapie. Početný orchestr dětí, jenž byl obohacen o muzikoterapeuty, pedagogy i zaměstnace KJM řídil PaedDr. Lubomír Holzer, (přední český muzikoterapeut), který svou nezměrnou energií dokázal během jediné generálky všechny ve zvuku spojit a vyladit. Všichni zúčastnění se svého úkolu zhostili s obrovským nadšením a nasazením, zároveň však s citlivým přístupem, proto není divu, že se celým sálem nesly velmi příjemné melodie. V rámci koncertu zazněly moravské lidové, slovanské i intuitivní písně v přirozeném ladění. Vystřídala se řada rozličných nástrojů: bubny djembé, šamanské rámové bubny, didgerdidoo, gongy, cistra, housle, flétny, brumle a chřestidla. Nálada v rámci koncertu byla velmi radostná až živelná. Vystoupení mělo úspěch, o kterém svědčil rozzářený sál diváků.

Jsme moc rádi, že jsme byli k takto velkolepému projektu vyzváni. Za úžasné celoroční vedení v rámci lekcí Muzikoterapie děkujeme sympatické lektorce Mgr. Soni Štoudkové Ph.D., díky níž se tento koncert mohl uskutečnit. Už se těšíme na další spolupráci s KJM.

Kontakt

Základní škola Brno, Palackého třída, příspěvková organizace

info@zspalackeho.cz

Palackého tř. 68
612 00 Brno
Datová schránka: piktux3

517 330 517 - ředitelka
517 330 462 - zástupkyně ředitelky
541 212 365 - hospodářka + obědy
549 211 478 - školní psycholožky

Vyhledávání

adopcni-osvedceni-zoo-brno

© 2010-2020 Všechna práva vyhrazena.

Správa webu: Richard Kolář