Naše motto: “Šance pro každého”

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > INFORMACE O STÁVCE – 27. 11. 2023

INFORMACE O STÁVCE – 27. 11. 2023Vážení rodiče, zákonní zástupci našich žáků,

zaměstnanci školy se v pondělí 27. listopadu 2023 připojí k celostátní stávce vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství. K tomuto rozhodnutí nás vede nesouhlas s plánovanými úspornými opatřeními, která mohou negativně ovlivnit kvalitu vzdělávaní našich žáků. Cílem stávky je odvrátit nemilosrdné škrty ve financování škol. Propouštění učitelů a asistentů pedagoga se současným snižováním týdenní dotace na vyučování je v přímém rozporu s povolebním prohlášením vlády, která školství prohlásila za svou prioritu. Neodpovídá ani Strategii vzdělávání 2030+, která klade důraz na individuální přístup k žákům.

V souvislosti s výše uvedeným vyhlašuji na pondělí 27. listopadu 2023 pro žáky ŘEDITELSKÉ VOLNO. Škola bude v tento den uzavřena. Svou činnost přeruší i školní družina a neproběhnou ani žádné zájmové kroužky. Obědy budou všem strávníkům z řad žáků i zaměstnanců školy odhlášeny, jelikož se ke stávce připojuje i náš poskytovatel stravování – školní kuchyně Košinova.

Omlouváme se za nepříjemnosti, které tato situace může způsobit Vám i Vašim dětem. Věříme, že naše aktivní podpora stávky pomůže přinést pozitivní změny ve školství.

Děkuji Vám za pochopení a za spolupráci.

Lenka Herzová, ředitelka školy