Naše motto: “Šance pro každého”

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Recitační a literární soutěž - II.ročník

Recitační a literární soutěž - II.ročníkJiž podruhé měli žáci naší školy možnost zúčastnit se Recitační a literární soutěže. V tomto ročníku našlo 19 žáků odvahu přednést básničku podle svého výběru, nebo napsat zajímavou povídku, zamyšlení či zápisky z výletů. Finálové kolo soutěže se uskutečnilo v naší nové školní knihovně, před porotou složenou z paní ředitelky, paní zástupkyně, zástupců pedagogů a žákyně devátého ročníku Sofie.

Při recitaci se porotě nejvíce líbila Deniska Micová z první třídy s básničkou Zoubky na druhém místě skončil Petřík Brůža s Aprílovou školou a na třetím místě Josef Malík s básničkou Rybář. Ze starších žáků vyhrál první místo Pepík Kudláček s vlastní básničku o své kočičce, která se všem moc líbila. Na druhém místě se umístil Štěpán Petržela s pěkným přednesem Lesní studánky a jako třetí byl Nikolas Tomášek s básničkou Jaro.

Literární soutěž všechny hodnotící opět velmi překvapila svojí rozmanitostí, spoustou krásných příběhů a zaznamenaných zážitků. Nejvíce hlasů a první místo získal krásný pohádkový příběh O ztracené kapce od Kristýny Pražanové. Druhé místo si zasloužil Filip Winkler s příběhem o hasičích, které obdivuje a jako třetí se umístili společně Klaudie Rácová s několika pracemi o významných osobnostech a úvahou o Fénixovi se Štěpánem Doležalem, který si píše deník o svých výletech do okolí Brna.

Všichni ocenění měli v patách vynikající výkony ostatních soutěžících: Kristýny Bartošové, Leony Žákové, Jakuba Dvořáka, Filipa Stece, Filipa Brůži, Filipa Karáska, Hany Danielové a Lukáše Ludvíka.

Všem moc děkujeme za krásný zážitek a těšíme se na třetí ročník v příštím roce.

Jana Coufalová

Recitační soutěž
Recitační soutěž
Recitační soutěž
Recitační soutěž