Naše motto: “Šance pro každého”

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Den Země

Den Země22. duben je už několik let vyhlášen jako Den Země. Jeho hlavní myšlenkou je ochrana životního prostředí. Naše škola tuto celosvětovou událost oslavila den předem, a to v pátek 21. dubna.

Jelikož nám přálo počasí, bylo nutné den maximálně využít. Některé třídy vyrazily do přírody za účelem vyhledávání a poznávání jarních květin. Cestou, kromě běžných pampelišek, viděly třeba fialky, orsej, barvínek nebo ptačinec. Jiná třída pozorovala rybník a jeho okolí a někdo si vyrazil do města najít kousek přírody i tam. Zajímavě Den Země pojala školní družina, kde si děti vytvořily svoji planetu a hrály hru s tříděním odpadu.

Nejvíce záslužnou činnost má za sebou většina tříd 2. stupně, která se věnovala zvelebování školní zahrady. Brigádníci - děti společně s učiteli - provedli očistu zahrady po jarním řezu stromků, spálili větve, oživili skalničky a bylinky po zimním spánku. Záhony osázeli jahodami a bramborami, vyseli hrášek, ředkvičky a mrkev. Maliny, ostružiny a vinnou révu pod odborným dohledem ostříhali a všichni se mohou těšit na bohatou úrodu. Starší chlapci opravili fotbalové branky a připravili lavičky na jarní nátěr, kde si vyzkoušeli práci s aku nářadím. A jak to má být, po práci musí přijít odměna, kterou byly opečené špekáčky a společný fotbal. Fotky z tohoto dne nabízí naše galerie.