Naše motto: “Šance pro každého”

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Výlet do Prahy

Výlet do PrahyDatum konání:
27.5.2021

Exkurze do hlavního města

Dne 27. května se vydala naše třída na exkurzi do Prahy.

Ráno jsme nastoupili na vlak, cestu v kupé jsme si zpříjemnili dobrým občerstvením, které nám milé stewardky přinesly (někdo stihnul sníst i své vlastní zásoby z domova, které maminky připravily na celý den), zkrátka byla zábava a aniž bychom se nadáli, už jsme vystupovali v Praze.

Po příjezdu jsme se prošli po Václavském náměstí a následoval přesun metrem na zastávku Hradčanská. Metro, pro některé z nás, bylo první atrakcí velkoměsta – fotilo se, natáčelo .. no, byli jsme rádi, že nám zůstalo trochu místa na SD kartách a hlavně nějaká energie v bateriích dokumentujících přístrojů :)

Od zastávky naše cesta mířila přímo na Pražský hrad, prošli jsme bezpečnostní prohlídkou, naštěstí všichni:) I když někteří blikali a svítili červeně! Asi reakce na amalgánové zubní výplně :)

Prohlédli jsme si Chrám sv. Víta, nádvoří Hradu, vyfotili se s hradní stráží, k naší smůle pan prezident sice přítomen byl, avšak zcela zaneprázdněn, tak nám nezbylo, než se plynule přesunout na Kampu, kde jsme doplnili energii pokrmy z nejmenovaných řetězců rychlého občerstvení.

A honem ještě kouknout na Lenonovu zeď, protože jinak bychom ten Karlův most nemuseli zvládnout suchou nohou… štěstí při nás stálo a vlastně se nám blýskalo na lepší časy a spadlo jen pár kapek – kapek štěstí.

Někteří z nás počítali vteřiny a kroky na Staroměstské náměstí … a valná většina z nás, která se nezdržela na toaletách spatřila i věhlasný Orloj v plné kráse.

Čas nás začal trochu tlačit, ovšem jistota, že sv. Václav na nás na konci Václavského náměstí počká, nám dovolila doplnit si zásoby do vlaku, opět v nejmenovaných řetězcích rychlého občerstvení.

Ještě pár společných fotek u Národního muzea a šupem pěškobusem na vlak a domů do Brna!

Za kolektiv třídy VII. Martina Gumančíková

Několik fotek z této akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.